Si filma mateme daug kas, kiekvienas is musu susidareme savo nuomone apie si veiksma jame. Scenarijus parodo dvieju kariu esanciu skirtinguose Pasaulio krastuose vienodus likimus ir tuos pacius isgyvenimus. Klausimas tai sutapimas ar galima teigti, kad tai scenarijus? Kada kituose krastuose gyvenantys zmones tokie patys kaip ir mes, net savo poelgiais ir mintimis. Filme Kapitonas Natanas Algrenas Amerikos armijos karininkas, kovojes uz savo salies piliecius, zinojo kas yra garbe, bet…laikai eina ir tai pasilieka tik prisiminimai ir zodziai. Kitame kraste Katsumoto, Samurajus, kovojantis uz savo salies istorines vertybes, bet ir cia laikas eina ir lieka tai tik zodziai. Abu krastus griauna naujoji civilizacija, telegrafo liniju stulpai, gelezinkelis, kitu vardu vadinamas progresas…Gyvenime – kas musu dienomis griauna musu tradicijas? kompiuteris kuriuo rasome si bloga? mobilusis telefonas? internetas? automobilis? kas dar?
Sekmadieni paziurekime si filma. Nes sutapimai galimi ir cia. Filmo rezisierius Edvardas Zvikas pamates filma „Septyni samurajai“ septyniolikos metu pradejo dometis Japonu kultura. Dar dabar jis nera tikras, ar Akiros Kurosavos talentas jo nepastumejo eiti rezisieriaus keliu…
foto piesiniai: Warner Bros. Entertainment Inc.
8 atsakymai į “Paskutinis Samurajus, sekmadieni 20.30 per LNK”
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
filmai su t.cruzu be galo nuspejami (beveik visi). ir aplamai, kokie dar gali buti samurajai pas amerikonus. tie samurajai tik fonas nepaprastajam ir nenugalimajam t.cruzo herojui. galiausiai kai amerikonai stato filmus apie kitas salis, jie visada vadovaujasi savo stereotipais ir pasaulejauta. Ir daznai pas juos filmuose apie kara atsispindi tam tikra politine potekste.
sio filmo is principo neziurejau, nors ji ir turiu. Cia tas pats kas su „geisos prisiminimais“ – filmu apie japonu geisu gyvenima, kuri sukure/nufilmavo amerikonai ir suvaidino kinai. tad retoriskas klausimas: kur cia ta tikroji Japonija? Tas pats ir su „paskutiniu samurajumi“.
Tad jei rekomenduoti filmus apie samurajus, tai tik paciu japonu gamybos. o ju tikrai yra daug ir geru.
Taip, sutinkame, kad filmai su siuo aktoriumi gali buti nuspejami, bet nereikia pamirsti kam jie yra kuriami. Tikriausiai, kad atsipirktu investicija. Holivudas labdaros nedaro, jis surenka didziausias auditorijas, ne kur kitur o Amerikoje. Ir jei japonai savo filmus pristatytu Holivude, kiek surinktu zmoniu i sales tada? Bet jei grystume prie sio filmo…nebutu Zvikas pamates ‘Septyniu samuraju“, manau, kad neturetume ir sio filmo. Beje, Kiote, po „Paskutinio Samurajaus“ premjeros, visi kritikai vienareiksminskai pareiske, kad tai vienintelis filmas, sukurtas uzsieniecio, kuris arciausiai yra istorijos ir pacios Japonijos sukurto to periodo atvaizdo. Galima rekomenduoti daug geru japonu rezisieriu sukurtu filmu ir tai padarysime artimiausiu laiku ir manau su Vytauto pagalba…, bet dalele Japonijos siame filme taip pat yra, kaip ir visai mazyte dalele kendo.
amerikonai su savo kino produkcija… vien kai prisimenu, kad jie numete dvi atomines bombas ant Hirosimos ir Nagaskio (beja, siuose miestuose buvo didziausios kataliku bendruomenes visoje Japonije) miestu, kad dabar Japonijoje dislokuotos dideles amerikonu karines bazes, kad dabar amerikonai per jega visur kisa ir propoguoja ta savo demokratine kultura ir filosofija (tiek, kad eilinis japonas beisbola laiko nacionaliniu zaidimu)… mane nuteikia daugiau nei negatyviai.
Jei kalbeti apie filma (kurio nemaciau, bet is anonsiniu nuotrupu susidariau ispudi), tai cia speju cruzo personazas vaidina super duper didvyri kuris gelbsti vargsus japonus ir visa Japonija nuo priesu. Zodziu ka tie vargsai japonai be amerikonu darytu – net apsiginti nemoketu.. Zodziu potekste aiski, kad japonai nepamirstu, ko tie amerikonai pas juos atejo – ginti nuo priesu.
P.s.: jei manote, kad klystu, galiu perziureti si filma ir pasakyti, kiek daug suklydau diskutuodamas apie ji. Bet kazkodel jauciu, kad paklaida bus nedidele.
P.s.s.: nereikia pamirsti kiek patys amerikonai pasiziureje JAPONISKU (ir ne tik) filmu yra sukure ju perdirbiniu tos pacios Amerikos rinkai. Vietoj to, kad rodytu originalus, jie kuria visokius komerciskai sekmingus ju klonus adaptuotus vietiniai publikai.
o Jus buvote Japonijoje dabar?
„o Jus buvote Japonijoje dabar?“
-ne, dabar neteko buti.
prisijunkite ir pamatysite, realybe savo akimis.
Neblogai
Dekoju!