Nors kai kas sako jog Fudži kalnas, daugelio laikomas Japonijos simboliu, geriausiai atrodo pro super greito traukinio langą, kiti teigia, kadpats geriausias kalno vaizdas matomas iš Yamanashi prefektūroje esančio Fuji-Kawaguchiko miesto.
„Fudži kalnas keičia savo veidą šimtus kartų per dieną priklausomai nuo to, kaip jį padengia debesys,“ pasakoja 77-erių metų Tomosaburo Osana, Fuji no Yado Ohashi viešbučio savininkė. Jos viešbutis stovi ant pietinio Kawaguchiko ežero kranto. Net ir nuo ežero pakrantės kalnas yra ne visada aiškiai matomas.
Osana yra kilusi iš šio krašto. Ji prisimena, jog, artėjant antrojo pasaulinio karo pabaigai, bombonešiai B29 iš Saipan ir kitų pietinių vietoviųskrido link Tokyo pro vakarinę Fudži kalno pusę. Matyt, kad viršūnė tapo savotiška navigacine žyma. „Atrodė, jog Fudži kalnas įdėmiai stebi B-29 bombonešių junginius, kurie atrodė lyg milžiniški paukščiai“- kalbėjo Osana.
Vieša įstaiga Kawaguchiko meno muziejus, įkurtas prieš 19 metų, yra ežero šiaurės rytų pakrantėje. Muziejus lankytojams siūlo aplankyti paveikslų, reprodukcijų bei fotografijų parodas Fudži kalno tematika. Jose- tiek meistrų, tiek ir mėgėjų darbai.
Garsus Edo laikotarpio (1603-1867) plūduriuojančio pasaulio paveikslų (Jap.k ukiyo-e) menininkas Katsushika Hokusai (1760-1849) pavaizdavo „raudoną Fudži“ švelniame pietų vėjyje giedrame danguje (Jap. k. „Gaifu kaisei“), viename iš ciklo „Trisdešimt šeši Fudži kalno vaizdai“ paveikslų. Ir iš tikrųjų, saulėtekio ar saulėlydžio metu Fudži kalną galima nufotografuoti degantį raudonai.
Žvelgiant į fotografijas matyti, kad vienas foto konkurso dalyvių sugebėjo nufotografuoti kalną iš Odaigahara miesto Nara prefektūroje. Kiti sako, jog, esant tinkamoms sąlygoms, kalną galima pamatyti iš Suwa regiono, Nagano prefektūroje.
Per amžius aukščiausia Japonijos viršukalnė traukė ne tik menininkus, tokius kaip Hokusai. Atrodo, jog Fudži kalnas džiugina visus be išimties, ir ypač- esančius toli .
Autorius – Hiroki Nagamochi, The Asahi Shimbun. Vertė – Karolis. Redagavo – Valerija