Turime dvi stiprias Daivas ir toks sutapimas, kad abi yra keliautojos…Jūsų dėmesiui kelionių mintys čia… Pažinimas – vienas svarbiausių džiaugsmų gyvenime. Kiekvieną dieną. Kelionė į Londoną natūrali tąsa to mano gyvenimo etapo, kurį vadinu nauju. Nesistengdama gilintis į numerologijos ir astrologijos pranašystes, tiesiog elgiuosi kaip liepia mano siela, nors pranašystės ir byloja apie daugybę kelionių ir pasikeitimų…Judėti,eiti, uosti, matyti, pažinti – save ir aplinką. Briuselio centras kvepia šokoladu ir belgiškais vafliais, Airijoje uodžiu jūros ir vandenyno kvapą, o tas aerouostų degalų aromatas… Ech…Londone patyriau dar vieną iš mano dužusių stereotipų apie pasaulį „anapus“. Keistas jausmas – žiūri į karalienės dvarą ir rodos kad jie ten, už tvoros lyg zoo – o mes čia, anapus tvoros: visas pasaulis, rasės, tautos žvelgia pasistiebdami į tą keistą uždarą monarchų pasaulį.Dauguma gatvės gyvenimo dalyvių – ne britai, bet tai ir žavu. Pirmas įspūdis buvo keistas – tiek daug senosios britų kolonijos gyventojų, kad kur ne kur pamačius kostiumuotą baltaodį iškart pagalvodavau – anglas… Trumpai pyktelėjau, kad jų tiek mažai, kad Londonas spalvingas – nedidelė rasizmo apraiška, shame… Vėliau aš pradėjau žavėtis tuo margumynu. Sėdi Trafalgaro aikštėj, užkandžiauji sušiais iš Tesco ir stebi sau kinų pantomimą ant laiptų…Ko gero didžiausią įspūdį padarė vakarinis pravažiavimas Soho rajonu, kai iš tamsių viduramžiškų gatvių dviaukštis busas ineria į spalvų, šviesų ir kvapų fejeriją… Čia gali būti vienas, bet nesijausi vienišas – matyt tokia didmiesčių dvasia. Pyktis ir pakantumas, ramybė ir drąsa, jokios euforijos, tik tylus pažinimas… Kaip pievoj rastas nematytas augalas – įdomu, smalsu, bet nepritrenkia. Bet ten aš dar grįšiu, žinau ☺ Daivos fotonuotraukos su Londonu.
Vienas atsakymas į “Daivos kelionės įspūdžiai”
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
senųjų britų kolonijų gyventojų tiek daug Anglijos didmiesčiuose, kad vietiniai, etniniai gyventojai, emigruoja į užmiesčius ar net kitas šalis.
Jei visa tai (pasakojimą) komentuoti politkorektiškai kaip dabar labai madinga vakarų pasaulyje, tai S.Rushdie romanas „The Satanic Verses“ puikiai iliustruoja kas yra tikrieji Londono gyventojai ir kam jis turėtų prilausyti.