Meistrė Korei Matsumoto pradėjo mokytis Ikebanos meno nuo 1994 m., jos mokytojas buvo Sogetsu Ikebanos meistras Kojo Ikezava. Korei Matsumoto, turinti Londono Ekonomikos ir Politikos mokslų mokyklos magistro diplomą, dirba UNICEF Japonijos komitete. Šalia pagrindinio darbo, ji aktyviai dalyvauja veikloje, susijusioje su Ikebana ne tik Japonijoje, bet ir Paryžiuje, Helsinkyje, Naująjame Delyje. Ji stengiasi paskleisti Ikebanos teikiamą džiaugsmą, tam kad kiekvienas galėtų išreikšti save, tuo pat metu kurdamas ir praturtindamas aplinką.
Ikebana ir Sogetsu mokykla. Ikebana (japoniškas puokščių komponavimo menas) atsirado XV amžiuje. Šio stiliaus, vadinamo „tatebana“, pagrindinis principas yra vazos centre esanti šaka. Jis buvo sukurtas ir paplito samurajų bei aristokratų sluoksniuose. Buvo derinamas su arbatos ceremonija.
Edo epochoje (1603-1867) „tatebana“ paplito ir tarp miestiečių, pirklių. Taip išsirutuliojo labai simboliškas stilius Seika. Seika yra paremtas trikampio struktūra: ten-chi-jin, dangus-žemė-žmonija. Po Meiji modernizacijos 1868 metais, valdžia paskelbė, kad Ikebana, iki tol buvusi vyriška meno forma, turi būti įtraukta į moterų išsilavinimą, kad jos galėtų būti „geros žmonos ir išmintingos motinos“.
1927 m. Ikebanos meistras Sofu Tešigahara, priešindamasis tradicinės Ikebanos formalumui, kai ją darantysis negalėjo išreikšti savo originalumo, įkūrė Sogetsu Ikebanos mokyklą.
Dabar Sogetsu yra labai populiari ir aktyvi Ikebanos mokykla ne tik Japonijoje, bet ir kitose šalyse, taip pat Europoje.
Rugsėjo 26 d. (šeštadienis) 13:00, Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)