Pas dažną diena prasideda taip: dar, neprabudau, gal kavos? Dienos metu – nėra minčių, gal cigaretę? Dienos pabaigai, nepadarytas tas ir tas, ir tas, gal pasėdėsiu dar šiandien ilgiau? Ryt bus viskas kitaip. Vakaras, skauda galvą ir akis, greičiau namo? kur pabūti ramiai, kur mano laikraštis ir šaldytuvas? Pagaliau lova, bet dar reikia prisėsti prie kompiuterio, paskaityti paštą, parašyti komentarą…miegas….žadintuvas, rytas, gal kavos? Sveikatos apsaugos ministerija tik įspėja apie sveikatą ir su sodros pagalba renka įnašus, papildomiems mokesčiams tiek funkcionieriams, tiek gydytojams. Lankiau klinikose žmogų, susidurėme su sveikatos apsaugos sistema, realybė sunki ir kaip viską keistis, ir kam keisti? Geriau pradėkime nuo savęs ir žmonių kurie supa mus.
Vėl kyla klausimas, kam reikalinga sveikata? mūsų ilgas gyvenimas? galimi atsakymo variantai:
bankui, kuris turi mūsų paskolas? gyvybės draudimui, kiekvieno mėnesio įnašams? valstybei kuri renka mokesčius? pinigams? Bet galimi ir kiti atsakymai, kuriuos žinome kiekvienas asmeniškai. Pesimizmo nėra, gyvenimas tęsiasi!
Tad nuo ko priklauso gera savijauta? Teoriškai mes visi esame pasikaustę: maistas, miegas, imuniteto stiprinimas, sportas ir t.t.
Bet pradėkime nuo judėjimo, ką mums davė pati gamta. Pirmiausiai reikia daugiau vaikščioti, kaip tai daro mūsų Julius, lipkite laiptais, eikite pėsčiomis, gal rytais ir prabėkime krosą? Na apie automobilio palikimą namuose nekalbėsime, bet automobilį pasistatykite septynių minučių ėjimo nuotolyje nuo susitikimo vietos. Pradžia būtų tokia. Kas toliau? Laikysena, viena iš svarbiausių mūsų, bet geriau tiktų žodžių mano kūno funkcijų.
Ji reikalinga visur, gulint, sėdint, stovint, dirbant, bendraujant, poilsiaujant, ji lydi jus visur, tik mažai apie tai kalbama. Reikia žinoti, kad netaisyklinga laikysena išprovokuoja nugaros skausmus, virškinimo trakto sutrikimus, nutukimą, kvėpavimo takų sistemos veiklos sutrikimą ir dar daug visko.
Kaip ugdyti laikyseną? Pirmiausisi atsistokite prie veidrodžio, pasisukite profiliu ir pažiūrėkite į save, kur pilvas? pečiai? galva? Vaizdas reikalauja korekcijos? Pirmiausiai įtraukite pilvą, pečius atloškite atgal, vėl pakoreguokite pilvą, jau geriau? barzdą pakelkite į viršų, žvilgsnis tiesus, kaklas jaučia drabužio apyklaklę. Komplektas!
Visi žinome, kad laikysena reikia lavinti nuo pat mažens, bet ne visi žinome, kad tai niekada nevėlu pradėti. Dažna kendo praktika Jūsų judėjimą ir laikyseną padarys taisyklingą. Nuotraukoje Viktoras Trusovas, Almatos Kyumeikan kendo instruktorius, jam neilgai trukus šešiasdešimt.
Toliau, eisime prie maisto, bet apie tai vėliau.
Vienas atsakymas į “Judėjimas ir laikysena”
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
visada galvojau, kad V.Trusov’as yra arti 40-ies metų. Pasirodo klydau. Gal kad jis visai nevartoja alkoholio, taip gerai ir jaunai atrodo?