Fechtuojantis tikriausiai Kendo artimiausias būtų kardas ir špaga. Nes vienu šiuo ginklu galima tik atlikti dūrimus. Čia vėl galima išvesti nedidelę paralelę su Kendo, o tiksliau su “tski” dūriu. Tik Kendo apsiribojama kaklo sritimi, o europietiškajame sportiniame fechtavime visu virš liemens esančiu žmogaus korpusu. Šiais fechtavimo ginklais galima iš dalies naudoti tuos pačius kaip ir Kendo blokavimo, smūgiavimo elementus, tik čia, europietiškajame fechtavime viskas vyksta žaibišku greičiu ir labai mažoje judesio erdvėje (turiu omenyje be plačių užsimojimų būdingų Kendo). Nes fechtavimo ginklas yra lengvas (lengvesnis nei Kendo varžyboms reglamentuotas „šinai“ svoris) ir juo nereikia plačiai muojuoti.
Ir kendokai labiau suprantamas yra dūrio kirtis, nei kad kirčiai smūgiavimai į visą žmogaus kūną pačiais įviriausiais (net kiek improvizuojamais, kaip naujokui) judesiais.
Kažkiek kova rapyra priminė kovą su vytele rankoje (tokia ji lengva rankoje). Yra panašumų su Kendo kirčiais “kote”, “men” ir “do”. Tik čia labai lengva visa tai atlikti, tarsi šiuo ginklu lyg pieštuku pieštum ore įvairias kirčių linijas. Švelnus ir lengvas “sparingas”.
Fechtavime, kaip ir Kendo būdingas judesio staigumas, vikrumas ir žaibiška reakcija. Tai puikiai iliustravo fechtavime pirmą kartą išbandęsį jėgas Aldevinas, kuris turėdamas šias savybes gerai gynėsi ir puolė gerokai fechtavime patyrusį mūsų Rolandą. Tai buvo iš tiesų graži ir įdomi dvikova, kurioje rungėsi tikras kendoka ir buvęs praeityje garsus fechtavimo turnyrų prizininkas.
Europietiško sportinio fechtavimo judėjimo pagrindai. Šioje vietoje iš tiesų labai skiriasi fechtavimas nuo Kendo. Tai visiškai kitokia stovėsenos bazė. Kaip žinote Kendo stovėsena yra tiesi su lygiagrečiai laikomomis pėdos, o fechtavime – viena kitai 90 laisnių kampu su plačia, gilia stovėsena. Fechtavime reikia būtinai plačiai ir pakankamai giliai pritūpti ir būti ant “spyruokliuojančių” kojų, kad būtų galima žaibiškai pulti ar atsitraukti. Arnoldas Asauskas. Tęsinys eigoje.