Visuose pasaulio kampeliuose kendo yra toks pat. Nesvarbu, ar jis praktikuojamas Lietuvoje, Japonijoje ar Lenkijoje. Kovos menų seminare, surengto Vilniaus kendo centro iniciatyva, teigė garbus svečias iš Lenkijos – penktojo kendo, trečiojo iaido bei jodo dano meistras Jaroslaw Wolny.
Vilniuje tris dienas vykusiame seminare Lenkijos kendo federacijos viceprezidentai, Jaroslaw Wolny ir ketvirtojo kendo dano meistras Zbigniew Misiak vedė seminarą ir demonstravo kendo bei iaido Lietuvos kendokoms – žmonėms, sportuojantiems kendo.
„… Visuose pasaulio kampeliuose kendo yra toks pat. Nesvarbu, ar jis praktikuojamas Lietuvoje, Japonijoje ar Lenkijoje. Taip kovos menų seminare, surengto Vilniaus kendo centro iniciatyva, teigė garbus svečias iš Lenkijos – penktojo kendo, trečiojo iaido (kova su tikru kardu prieš menamą priešininką) bei jodo (kova su lazdomis) dano meistras Jaroslaw Wolny. Lenkų tikslas – geriau pažinti ir padėti augti lietuvių kendo potencialui.
… Du mokytojai ir apie 40 kendokų iš visų šį kovos meną Lietuvoje propaguojančių vietų – Vilniaus kendo centro, „Trijėga KenYuKai“ Kendo klubo, „Aiki Shuren“ aikido ir kendo klubo, Vilniaus Universiteto Kendo klubo bei „Kyumeikan“ Kendo mokyklos.
… Abu Lenkijos kendo federacijos atstovai parodė jiems priderančius puikius sugebėjimus ir demonstruojant techniką, ir aiškinant atskirus niuansus.
… Jaroslaw ir Zbigniew – žmonės, verti mokytojų vardo. Z.Misiak paaiškindavo gausiai darytas klaidas, o sensejus J.Wolny jas taisydavo.
… „Kovoje turite būti kaip karinė mašinos. Nežinančios poilsio ir atleidimo priešininkui. Jeigu pradedi kovoti, kovoji iki mirties! Toks turi būti nusistatymas“, praktikos metu dėstė Z.Misiak.
… Negalima nepritarti, nes kiekvienas buvęs praktikose galėjo pajusti stiprią vidinę lenkų energiją. Kai esi mokinys ir noriai priimi mokslą, nesvarbu, kuris mokytojas teisingiau pasuko riešą ar padarė kirtį. Smulkmenos dažnai aptemdo tai, kas yra svarbu. Jei išsirengei į kelionę ir ieškai patarimo, jį gavęs – priimk. Ir tik patikrinęs jį veiksmais, atmesk arba priimk tai, ką jis tau davė.
… Praktikų metu buvo daugybė nuorodų į tobulesnį kendo. Tereikėjo stebėti, įsidėmėti, atlikti ir vėl stebėti. Buvo sunku, tačiau verta kiekvieno prakaito lašo.
… Lietuvių noras ir ryžtas priimti teikiamas sensejų J.Wolny ir Z.Misiak žinias buvo įvertintas abiejų mokytojų. Tikėtina, jog tai taps puikiu pagrindu tolesniam dvišaliam bendradarbiavimui praktikuojant Kendo.“