Koks turi būti geras treneris?

Tekstas žmogaus – nepaprasto Trenerio iš didžiosios raidės Lolitos Dudėnienės. Žmogaus kuris yra besalygiškai atsidavęs džiudo ir savo sportininkams. Yra iš ko mokintis – mokinamės!
Jei nori tobulinti savo kaip trenerio žinias ir įgūdžius, progresuoti kaip treneris, tu turi būti pakankamai protingas, kad tai darytum, ir gal būt pakankamai kvailas, kad manytum jog nieko svarbiau gyvenime nėra.
Gyvenime mes galėtume daug daugiau pasiekti bei uždirbti pinigus prekiaudami nekilnojamu ir kilnojamu turtu, kurdami programinę įrangą, užsiimdami bizniu – tikrai daugiau nei treniruodami vaikus. Tai nereiškia, kad treniruodami sportininkus treneriai ar sėkmingai rezultatų siekiantys sportininkai negali uždirbti pakankamai pinigų. Gyvenimo patirtis rodo, kad didžioji dauguma su profesionaliuoju koviniu sportu susijusių žmonių protinį ir fizinį pajėgumą sėkmingai panaudoja daugelyje gyvenimo sričių. Daugelis trenerių atlieka ne tik tiesiogines trenerio funkcijas – jie yra ir menedžeriai, ir psichologai, ir masažistai, geri organizatoriai.
Tad manau, kad visi turėtų žinoti, koks svarbus trenerio darbas ugdant lyderius ne tik ant tatamio, bet ir gyvenime.
Lolita Dudėnienė
Daugelis sportininkų sako, kad jiems nerūpi, kiek treneris žino, tačiau jiems rūpi, kiek jis tuo sportininku rūpinasi. Tai nėra visiška tiesa. Aš tikiu, kad reikia rūpintis savo sportininkais. Jie turi jumis tikėti ir pasitikėti, kai jūs pasakykite jiems pakeisti svorio kategoriją, pakeisti techniką, daryti treniruotę ne ant tatamio, o štangų salėje – jie turi tikėti, kad jūs viską darote iš širdies ir dėl jų gerovės. Kad nesvarbu, kokį technikos arsenalą jūs valdote, nesvarbu, kiek jūs žinote apie naujausias treniruočių metodikas, nesvarbu jūsų meistriškumo laipsnio dydis, jei jūsų sportininkai jumis nepasitiki ir jūs dėl jų neatiduodat savo širdies – jūs niekada nebūsite GERAS treneris. Jei jūsų sportininkas pasieks savo tikslą, tai bus dėka jūsų įdėto darbo, širdies, jūsų tobulėjimo, o ne dėl jūsų paties.
Rūpinimasis sportininku yra būtinas, tačiau to tikrai nepakanka. Galite mylėti savo sportininkus, kaip savo tikrus vaikus, bet jei jūs nežinote pakankamai, negalite parodyti, kaip atlikt teisingai rankos laužimą ant priešininko rankos, ir kad tuo metu kojų keliai turi būti suglausti – sportininkas tikrai nepasieks tiek, kiek jis galėtų pasiekti, jei treneris turėtų daugiau žinių apie techniką.
Jeigu jūs visiškai savanaudiškas asmuo, jokie patarimai nepakeis jūsų. Tačiau jei jūs domitės naujienomis, ieškote variantų kaip patobulinti savo, kaip trenerio, žinias ir įgūdžius, esate treneris, kuris nuoširdžiai nori padėti sportininkams pagerinti savo rezultatus ar motyvuoti sportininką pasiekti aukščiausią, kokį tik jam įmanoma, tikslą- jūs einate teisinga linkme.
Treniravimas reiškia daug. Ypač, jei kalbame apie pergalę.
Visų pirma, geras treneris verčia dirbti sunkiau, nei atrodo, kad galėtumėte ir patys save priverstumėte. Intensyvumas yra raktas į pergalę. Jis padės jums, kai kovosit su priešininku, turinčiu geresnę techniką, daugiau patirties, geresnę taktiką. Tačiau nieko nepasieksit be gero fizinio pasirengimo ir be psichologinio stabilumo. Treneris verčia, skatina ir reikalauja daugiau nei sportininkas tiki, kad įmanoma. Ir kai bus labai sunku, geriausia būtų savęs paklausti: ar tau patinka pralaimėti?
Trenere

Parašykite komentarą