Kaip jau žinome išardyti bet kokį įrenginį visada buvo mūsų garbės reikalas, pradėjome pažinimą nuo žaislų, dabar baigiame išsiaiškinti kaip yra sutvertas ir veikia kompiuteris. Bet didesnis procentas mūsų pažinimo baigdavosi ties viduriuku, kada ateidavo eilė surinkti visas dalis į vieną. Tada kiekvienas iš mūsų turėjome savus rezultatus.
Apie kendo kardo – šinai ardymą jau rašėme čia. Dabar surinkinėsime kardą ir ruošimės sekančiai kendo praktikai.
1. Rankenos dalies pagrindą, kuriame esate surašę skaičius 1 – 2 – 3 – 4 sutveriate paeiliui, prilaikydami viršutines bambuko listeles, kad jos neišsiskirtų. Rankenos pagrinde esančios įpjovos skirtos kvadratinei skardelei – čigiri, ji turėtų atsidurti vidinės rankenos iškirtimuose, tuo sutvirtindamos rankeną. Būtinai sutvirtinkite, kad neliktu net mažiausių plyšių, tarp listelių, kitaip gali neužsidėti tsuka. Patikrinkite ar visos listelės vienodo dyžio ar nėra nereikalingų išsikišimų.
2. Sekantis žingsnis, dar kartą patikriname šinai odinę rankeną – tsuka, ar nėra įtrukimų ar įplišimų ir mauname ją ant rankenos. Įpusėjus veiksmui, galimas sustojimas dėl kelių priežasčių, per daug išdžiuvusi tsuka arba rankenos bambukinės listelės nėra pilnai susijungusiusios. Tuomet dar kartą spustėlėkite rankeną ir lengvai sudrėkine delnus bei pirštus tęskite tsukos judėjimą į jai numatytą vietą. Baigę veiksmą, patikrinkite ar ne per laisva rankena.
3. Kol visą dėmesį skyrėte rankenai, viršutinė bambuko dalis liko be priežiūros, tad einame prie jos. Paimame plastikinį kaištį – sakigumi ir įstatykime jį tarp keturių viršutinių bambukinių listelių. Po to uždedame odini gaubtuvėlį – sakigavą, kuris sutirtina visą bambukinio kardo viršutinę dalies konstrukciją. Jei sugalvojote išsiaiskinti, kaip sukonstruota sakigava, jos surinkimo procesą galite rasti čia.
4. Nuo sakigavos einančia pintą virvutę – tsuru kišate per kilpą esančia tsukoje. Rišimo eiliškumą rasite čia. Naudokite elektriko išlenktas reples užbaigiant rišimo veiksmą.
5. Toliau, paimame nakajui dirželį ir rišame jį aplink listeles maždaug ketvirtadaliu atstumu nuo viršutinės dalies. Nakujui pynimo eiliškumą rasite čia. Taip pat kaip ir tsuru tvirtinime su tsuka naudokite elektriko išlenktas reples. Likusį dirželio galiuką nupjaukite arba nukirpkite, kitu atveju bus sudėtinga užbaigti pynimo procesą.
6. Sveikiname, jau didesnė darbo dalis padaryta. Rankena sutvirtinta, viršus taip pat. Liko uždėti rankenos apsaugą – tsuba ir apsaugos laikiklį – tsubadome. Liko patikrinti visas sudedamąsias dalis ir šinai bus paruoštas praktikai.
Pastebėjimai:
– jei per laisva tsuka – plyšta oda, rankų delnuose atsiranda per dideli nutrynimai, kurie lėtai gyja.
– jei per laisvas nakajui dirželis – atsiranda galimybė bambukinėms listelėms trintis viena į kitą, skilti ir toliau lūžti.
Surinkimo procese niekur per daug nereikia naudoti jėgos, per didelis suveržimas ar nenatūralūs išlenkimas skatina šinai tarnauti jums trumpiau. Kiekvienas šinai išrinkimas ir surinkimas gali turėti savo eigą, tai kas parašyta nereikėtų vertinti kaip taisykles, bet išbandyti vertėtų, kad galėtumėte sulyginti savo praktika su aukščiau išdėstyta. Kantrybės!